ÚVOD O našej materskej škole AKTUÁLNE OZNAMY Povinné predprimárne vzdelávanie a predprimárne vzdelávanie AKCIE v šk. roku 2023/2024 ZO ŽIVOTA MŠ Triedy a učitelia v školskom roku 2023/2024 Čo potrebujem v MŠ Pravidlá našej MŠ Tlačivá na stiahnutie Poplatky / Okienko pre rodičov Záujmová činnosť v MŠ Školský vzdelávací program Náš kamarát bocian Archív Termíny prázdnin KONTAKTY NA LOGOPÉDA, PSYCHOLÓGA, ŠPEC.PEDAGÓGA Školský poriadok MŠ šk. rok 2023/2024 Prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie

MATERSKÁ ŠKOLA

Pravidlá našej MŠ

PRAVIDLÁ NAŠEJ MATERSKEJ ŠKOLY

1. Rešpektujeme prevádzku našej materskej školy, ktorá je od 6,30- do 16,00 hod., dodržujeme čas príchodu a odchodu z materskej školy.
  2. Ráno privádzame a osobne odovzdáme dieťa učiteľke najneskôr do 8,00 hod.
  3. Kto navštevuje našu materskú školu, tak sa v nej aj stravuje.
  4. Do materskej školy sa obliekame pohodlne, vždy podľa aktuálneho počasia, všetky osobné veci máme označené.
  5. Včas uhrádzame všetky poplatky.
  6. Ihneď informujeme materskú školu o všetkých zmenách v osobných údajoch dieťaťa, o zmene v jeho zdravotnej spôsobilosti, alebo iných závažných skutočnostiach, ktoré by mohli mať vplyv na priebeh výchovy a vzdelávania.
  7. Pravidelne navštevujeme materskú školu, bezdôvodne nevymeškávame.
  8. Sme ohľaduplný k ostatným deťom a zamestnancom materskej školy, neprivádzame deti do materskej školy choré a vždy pravdivo informujeme triedne učiteľky  o ich aktuálnom zdravotnom stave.
  9. Ak dieťa nemôže dochádzať do materskej školy, čo najskôr oznámime materskej škole dôvod a predpokladaný čas jeho neprítomnosti.
  10. V prípade ochorenia dieťaťa na viac ako 3 pracovných dni predložíme po nástupe do materskej školy potvrdenie o bezpríznakovosti. V prípade ak dieťaťa nie je choré a nie je prítomné v MŠ viac ako 3 pracovné dni, podpíše rodič po návrate do materskej školy  vyhlásenie o bezpríznakovosti.
  11. Z materskej školy preberá dieťa zákonný zástupca, alebo len osoba, ktorú rodič uviedol v písomnom splnomocnení.
  12. Spolupracujeme s triednymi učiteľkami, zúčastňujeme sa spoločných stretnutí a konzultácií, pretože nám záleží na výchovných a vzdelávacích výsledkoch každého dieťaťa.
  13. V prípade akýchkoľvek problémov sa obrátime na zástupkyňu ZŠ pre MŠ, alebo riaditeľku školy.
  14. Zapájame sa do diania v škole, vzájomne spolupracujeme a dopĺňame sa, aby bola materská škola tá najlepšia pre naše deti.
  15. Vzájomne sa rešpektujeme, prejavujeme k sebe úctu a porozumenie, pretože sme príkladom pre naše deti.

(Konkrétne podrobnosti o výkone práv a povinností detí a zákonných zástupcov v materskej škole, pravidlách vzájomných vzťahov a vzťahov s pedagogickými zamestnancami materskej školy, prevádzke a vnútornom režime MŠ, podmienkach na zaistenie bezpečnosti a ochrany a zdravia detí a ich ochrany pred sociálnopatologickými javmi, diskrimináciou alebo násilím a podmienkach zaobchádzania s majetkom MŠ, ktorý materská škola spravuje, sú uvedené v Školskom poriadku materskej školy).