Zápis do prvého ročníka

Oznámenie o zápise

Oznámenie

o zápise žiakov do 1. ročníka základnej školy pre školský rok 2024/2025

Zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ s MŠ Lisková pre školský rok 2024/2025 sa uskutoční v zmysle

VZN Obce Lisková dňa 8. a 9. apríla 2024 v budove ZŠ. Pred zápisom je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku na webovom sídle školy a doložiť príslušné prílohy.

V závažných prípadoch možno vopred dohodnúť s riaditeľkou školy mimoriadny termín zápisu.

• podľa VZN č. 6/2012 poskytuje Obec Lisková jednorazový finančný príspevok 50 € pri nástupe do prvého ročníka, ak žiak k 15. septembru bude v evidencii ZŠ s MŠ Lisková (bude žiakom 1. ročníka ZŠ Lisková )

• podľa VZN č. 5/2011 do školského obvodu ZŠ s MŠ Lisková patrí aj katastrálne územie obce Turík – týmto žiakom je vyplácaná v zmysle zákona náhrada cestovného

Podmienky zápisu:

1. Podmienky zápisu upravuje § 19 a 20 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. zákona o výchove a vzdelávaní (školský zákon).
  2. Prihlášku na plnenie povinnej školskej dochádzky je povinný podať rodič (zákonný zástupca dieťaťa), ktorého dieťa dovŕši  k 31.8.2024 šesť rokov, a aj rodič, ktorého dieťa pokračovalo v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole. So žiadosťou musia písomne súhlasiť obaja rodičia dieťaťa.
  3. Do prvého ročníka základnej školy sa prijíma dieťa, ktoré dovŕšilo 6. rok veku a školskú spôsobilosť.
  4. Ak po dovŕšení šiesteho roku veku nedosiahne dieťa školskú spôsobilosť, riaditeľka školy rozhodne na základe žiadosti zákonného zástupcu o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole. Súčasťou žiadosti je odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast a príslušného poradenského zariadenia.
  5.  Do 1. ročníka ZŠ možno výnimočne prijať aj dieťa, ktoré k 31. 08. 2024 nedovŕši šiesty rok veku, ak o to zákonný zástupca na zápise požiada a k žiadosti doloží súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast a príslušného poradenského zariadenia. (Je potrebné potvrdenie o plnení predprimárneho vzdelávania)
  6. Do triedy ZŠ možno zaradiť aj žiaka so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. O prijatí rozhodne riaditeľka školy na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu a písomného vyjadrenia zariadenia poradenstva a prevencie , vydaného na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa.
  7. O prijatí do ZŠ alebo pokračovaní v MŠ vydá riaditeľka rozhodnutie, ktoré bude rodičom doručené prostredníctvom elektronickej schránky www.slovensko.sk. Ak rodič nemá aktivované schránku, bude rozhodnutie doručené poštou alebo osobným prevzatím.
  8.  Základná škola pri zápise vyžaduje nasledovné údaje:
    1. meno a priezvisko dieťaťa, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátna príslušnosť a trvalé bydlisko dieťaťa a adresa bydliska pobytu, ak sa nezdržiava v mieste trvalého pobytu
    2. titul, meno a priezvisko, rodné priezvisko zákonného zástupcu

Škola pri zápise údaje overuje podľa občianskeho preukazurodného listu dieťaťa.

Ing. Renáta Galanová

priloha_c.1.pdf