Vyhlásenie o prístupnosti

Základná škola s materskou školou, Ulica pod Chočom 550, 034 81 Lisková má záujem zabezpečiť prístupnosť svojho webového sídla v súlade so zákonom č. 95/2019 Z. z. o informačných technológiách vo verejnej správe a príslušnými vykonávacími predpismi v rozsahu podmienok podľa smernice (EÚ) 2016/2012.

Toto vyhlásenie o prístupnosti sa vzťahuje na webové sídlo https://zsliskova.edupage.org/

Stav súladu

Toto webové sídlo je v čiastočnom súlade so zákonom č. 95/2019 Z. z. o informačných technológiách vo verejnej správe a príslušnými vykonávacími predpismi v rozsahu podmienok podľa smernice (EÚ) 2016/2012 vzhľadom na prvky nesúladu uvedené nižšie.

Neprístupný obsah

Obsah uvedený nižšie nie je prístupný z týchto dôvodov:

1. Nesúlad so smernicou (EÚ) 2016/2012 o prístupnosti webových sídel a mobilných aplikácií subjektov verejného sektora:
  • niektoré tabuľky nemajú definovanú hlavičku
  • niektoré PDF dokumenty neobsahujú textovú alternatívu
  • niektoré odkazy nie sú doplnené o informáciu veľkosti súboru
  • text vo forme obrázkov sa v niektorých prípadoch používa na sprostredkovanie informácii namiesto textu
  • farba sa v niektorých prípadoch používa ako jediný vizuálny prostriedok na poskytovanie informácií, označovanie akcie, vyvolávanie reakcie alebo na rozlišovanie vizuálneho prvku
  1. Nesúlad so slovenskými všeobecne záväznými právnymi predpismi, upravujúcimi štandardy týkajúce sa prístupnosti webových sídel a mobilných aplikácii:
  • niektoré odkazy nie sú doplnené o informáciu o formáte a veľkosti súboru. Používateľ nie je informovaný, že hypertextový odkaz vedie na súbor iného formátu (napr. RTF, DOCX, XLS, PDF, ZIP atď.). [§18 pís. i) vyhlášky UPVII č. 78/2020 o štandardoch pre informačné technológie verejnej správy]

Vypracovanie tohto vyhlásenia o prístupnosti

Toto vyhlásenie bolo vypracované v 2021.

Vyhodnotenie súladu webového sídla s požiadavkami zákona č. 95/2019 Z. z. o informačných technológiách vo verejnej správe a príslušnými vykonávacími predpismi v rozsahu podmienok podľa smernice (EÚ) 2016/2012 bolo vykonané samohodnotením.

Vyhlásenie bolo naposledy skontrolované 22.12.2022.

Spätná väzba a kontaktné informácie

V prípade akýchkoľvek problémov s prístupnosťou webového sídla nás, prosím, kontaktujte na e-mailovej adrese skola@zsliskova.edu.sk

Správcom a prevádzkovateľom webového sídla je Základná škola s materskou školou, Ulica pod Chočom 550, 034 81 Lisková.

Zodpovedným orgánom za prístupnosť a za spracovanie žiadostí zasielaných v rámci spätnej väzby je štatutár školy – riaditeľka.

Vynucovacie konanie

V prípade neuspokojivých odpovedí na podnety alebo žiadosti zaslané v rámci spätnej väzby subjektu verejného sektora v súlade s čl. 7 ods. 1 písm. b) smernice Európskeho parlamentu sa môžete obrátiť v rámci vynucovacieho konania na subjekt poverený presadzovaním Smernice, ktorým je Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na e-mailovej adrese standard@mirri.gov.sk

Ďalšie informácie

Webové sídlo Základnej školy s materskou školou Lisková (https://zsliskova.edupage.org/) sa v čo najväčšej miere snaží o dodržiavanie platnej legislatívy ohľadne prístupnosti webových stránok.

Škola si je vedomá nedodržania štandardov v niektorých častiach svojho webového sídla, kde uverejňuje dokumenty doručené v listinnej podobe. Tieto dokumenty škola nevytvára a nemá ich k dispozícii v elektronickej forme, preto ich zverejňuje v dostupnej forme ako naskenované texty.

Väčšina súborov na tomto sídle je publikovaných vo formáte *.PDF, pre zobrazenie ktorých je potrebné mať nainštalovaný prehliadač Adobe Reader, ktorý je voľne šíriteľný a je ho možné stiahnuť z webu spoločnosti Adobe. Ďalšie súbory sú vo formáte *.ODT alebo *.DOCX, ktoré je možné zobraziť a editovať vo väčšine bežne používaných textových editoroch.