Výchovný poradca

Mgr. Miroslava Šulíková

Školský poradca

- poradca pre žiakov, učiteľov a rodičov

KTO: Mgr. Miroslava Šulíková

KDE: Kabinet SJ, 1.poschodie vľavo

KEDY: konzultačné hodiny: utorok 8:30-11:30hod.

KONTAKT: e-mail: skola@zsliskova.edu.sk

sulikova@zsliskova.edupage.org

tel.č.: 0444351174

Môžete  ma kontaktovať ak:

• máš problémy s učením a neviete si rady,
  • v škole sa snažíš, ale tvoje úsilie nie je odmenené úspechom,
  • ťažko si zvykáš na školu, povinnosti,
  • si v triede osamelý, nemáš kamarátov,
  • nevieš si vybrať z ponuky stredných škôl.

Pre rodičov:

Poskytujeme konzultácie a rady v oblasti:

• výchovných problémov,
  • vyučovacích ťažkostí,
  • profesnej orientácie žiakov a pomoc pri výbere strednej školy.

ŠKOLSKÝ PORADCA  A JEHO NÁPLŇ PRÁCE

Školský poradca v rámci svojej výchovno-vzdelávacej činnosti v ZŠ uskutočňuje nasledovné činnosti:

• vykonáva špecializované činnosti v kariérových pozíciách výchovný poradca, kariérový poradca a školský koordinátor vo výchove a vzdelávaní,
  • sprostredkúva odbornú terapeuticko-výchovnú činnosť,
  • koordinuje primárnu prevenciu drogových závislostí a iných sociálno-patologických javov,
  • koordinuje realizáciu prierezových tém v spolupráci s jednotlivými koordinátormi, koordinuje exkurzie, besedy, projektové aktivity a podobne.

Konzultácie poskytuje nielen žiakom, ale aj ich zákonným zástupcom a učiteľom. V náplni jeho práce je aj sprostredkovávanie prepojenia školy s odbornými zariadeniami, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o deti. Náplň práce školského poradcu zahŕňa nasledovné povinnosti a úlohy:

• spolupráca s vedením školy a s jednotlivými pedagógmi (konzultovať o žiakoch, udržiavať osobné kontakty),
  • s triednymi učiteľmi (informovať o rôznych výchovno-vzdelávacích problémoch alebo požiadavkách), so žiakmi (práca s nadanými, talentovanými, integrovanými, šikanovanými alebo problémovými deťmi),
  • s rodičmi (získavanie spätnej väzby individuálnymi pohovormi),
  • s koordinátormi,
  • s pedagogicko-psychologickými poradňami,
  • s úradom práce, sociálnych vecí a rodiny (návšteva informačných centier),
  • s políciou (pri problémovom správaní, ale aj preventívne pri organizovaní prednášok, besied),
  • so strednými školami (poskytovanie informácií, nábor, prezentácia),
  • vykonávať príslušnú administratívnu agendu,
  • realizovať kariérové poradenstvo (organizovať besedy najmä pre žiakov končiacich školu, pomáhať im usmerniť ich v profesijnej orientácii, sprostredkovať im potrebné množstvo informácií, organizovať pre nich exkurzie do škôl, do firiem).

Duálne vzdelávanie

• VIAC INFO NA WEBE
  • V duálnom systéme vzdelávania si mladý človek overuje teoretické poznatky nie na cvičných úlohách, ale priamo pri praktickej činnosti na úlohách súvisiacich s produkciou u zamestnávateľa.
  • Celá praktická príprava je na rozdiel od klasického spôsobu výučby v reálnych podmienkach na pracovisku zamestnávateľa, čo je vždy záruka širšieho rozvoja zručností jednotlivca v súlade s požiadavkami trhu. Teoretické vzdelávanie zostáva súčasťou výučby na škole.
  • je moderný spôsob prípravy na povolanie, v ktorom sa žiak učí ako premeniť  teoretické vedomosti na praktické priamo na pôde zamestnávateľa.

Informácie pre rodičov deviatakov:

pre_rodicov_SS.docx

Dôležité web stránky: